fbpx

BRIDGESTONE 265 55 R19

BLIZZAK LM005

265/55-R19

Тежински индекс: 109

Брзински индекс: V

B

A

73dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 265 / 55 - R19
Тежински индекс: 109
Брзински индекс: V
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 73