fbpx

BRIDGESTONE 265 50 R20

BLIZZAK LM80 EVO

265/50-R20

Тежински индекс: 107

Брзински индекс: V

E

C

73dB

Побарај понуда

Blizzak LM -80 EVO е произведен специјално со цел да одговори на високите потреби на денешните 4х4 и SUV возила , во насока на перформанси, безбедност и одговорност. Почуствувај ја разликата која ја има во држењето и контролата како на снежна и замрзната подлога така и на влажна и сува.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM80 EVO
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 265 / 50 - R20
Тежински индекс: 107
Брзински индекс: V
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 73