fbpx

BRIDGESTONE 265 45 R20

BLIZZAK LM005

265/45-R20

Тежински индекс: 108

Брзински индекс: V

C

A

73dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 265 / 45 - R20
Тежински индекс: 108
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 73