fbpx

BRIDGESTONE 255 65 R16

BLIZZAK LM80 EVO

255/65-R16

Тежински индекс: 109

Брзински индекс: H

E

C

73dB

Побарај понуда

Blizzak LM -80 EVO е произведен специјално со цел да одговори на високите потреби на денешните 4х4 и SUV возила , во насока на перформанси, безбедност и одговорност. Почуствувај ја разликата која ја има во држењето и контролата како на снежна и замрзната подлога така и на влажна и сува.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM80 EVO
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 65 - R16
Тежински индекс: 109
Брзински индекс: H
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 73