fbpx

BRIDGESTONE 255 60 R18

TURANZA T005

255/60-R18

Тежински индекс: 112

Брзински индекс: V

A

A

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 60 - R18
Тежински индекс: 112
Брзински индекс: V
Потрошувачка: A
Аквапланинг: A
Бучава: 72