fbpx

BRIDGESTONE 255 60 R18

DUELER H/P SPORT

255/60-R18

Тежински индекс: 112

Брзински индекс: H

C

B

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE DUELER H/P SPORT е SUV пневматик наменет за прецизно управување, водечки модел, во својата класа, за перформанси на мокро и удобност.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DUELER H/P SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 60 - R18
Тежински индекс: 112
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72