fbpx

BRIDGESTONE 255 55 R19

BLIZZAK LM80 EVO

255/55-R19

Тежински индекс: 111

Брзински индекс: H

C

C

73dB

Побарај понуда

Blizzak LM -80 EVO е произведен специјално со цел да одговори на високите потреби на денешните 4х4 и SUV возила , во насока на перформанси, безбедност и одговорност. Почуствувај ја разликата која ја има во држењето и контролата како на снежна и замрзната подлога така и на влажна и сува.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM80 EVO
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 55 - R19
Тежински индекс: 111
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: C
Бучава: 73