fbpx

BRIDGESTONE 255 55 R19

DUELER H/P SPORT

255/55-R19

Тежински индекс: 111

Брзински индекс: H

B

B

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE DUELER H/P SPORT е SUV пневматик наменет за прецизно управување, водечки модел, во својата класа, за перформанси на мокро и удобност.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DUELER H/P SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 55 - R19
Тежински индекс: 111
Брзински индекс: H
Потрошувачка: B
Аквапланинг: B
Бучава: 72