fbpx

BRIDGESTONE 255 55 R18

WEATHER CONTROL A005

255/55-R18

Тежински индекс: 109

Брзински индекс: V

A

B

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: WEATHER CONTROL A005
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 55 - R18
Тежински индекс: 109
Брзински индекс: V
Потрошувачка: A
Аквапланинг: B
Бучава: 72