fbpx

BRIDGESTONE 255 50 R19

WEATHER CONTROL A005

255/50-R19

Тежински индекс: 107

Брзински индекс: W

A

C

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: WEATHER CONTROL A005
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 50 - R19
Тежински индекс: 107
Брзински индекс: W
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 72