fbpx

BRIDGESTONE 255 50 R19

TURANZA T005

255/50-R19

Тежински индекс: 107

Брзински индекс: Y

B

A

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 50 - R19
Тежински индекс: 107
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 72