fbpx

BRIDGESTONE 255 50 R19

DUELER H/P SPORT

255/50-R19

Тежински индекс: 103

Брзински индекс: W

E

C

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE DUELER H/P SPORT е SUV пневматик наменет за прецизно управување, водечки модел, во својата класа, за перформанси на мокро и удобност.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DUELER H/P SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 50 - R19
Тежински индекс: 103
Брзински индекс: W
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 72