fbpx

BRIDGESTONE 255 45 R20

DUELER H/P SPORT

255/45-R20

Тежински индекс: 101

Брзински индекс: W

E

A

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE DUELER H/P SPORT е SUV пневматик наменет за прецизно управување, водечки модел, во својата класа, за перформанси на мокро и удобност.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DUELER H/P SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 45 - R20
Тежински индекс: 101
Брзински индекс: W
Потрошувачка: E
Аквапланинг: A
Бучава: 71