fbpx

BRIDGESTONE 255 45 R19

DUELER H/P SPORT

255/45-R19

Тежински индекс: 100

Брзински индекс: V

F

B

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE DUELER H/P SPORT е SUV пневматик наменет за прецизно управување, водечки модел, во својата класа, за перформанси на мокро и удобност.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DUELER H/P SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 45 - R19
Тежински индекс: 100
Брзински индекс: V
Потрошувачка: F
Аквапланинг: B
Бучава: 72