fbpx

BRIDGESTONE 255 45 R18

TURANZA T005

255/45-R18

Тежински индекс: 103

Брзински индекс: H

A

A

73dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 45 - R18
Тежински индекс: 103
Брзински индекс: H
Потрошувачка: A
Аквапланинг: A
Бучава: 73