fbpx

BRIDGESTONE 255 40 R19

TURANZA T005

255/40-R19

Тежински индекс: 100

Брзински индекс: Y

A

B

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 40 - R19
Тежински индекс: 100
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: A
Аквапланинг: B
Бучава: 72