fbpx

BRIDGESTONE 255 35 R19

TURANZA T005 DRIVEGUARD

255/35-R19

Тежински индекс: 96

Брзински индекс: Y

A

C

73dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005 DRIVEGUARD
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 35 - R19
Тежински индекс: 96
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 73