fbpx

BRIDGESTONE 255 35 R18

WEATHER CONTROL A005

255/35-R18

Тежински индекс: 94

Брзински индекс: Y

A

C

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Патнички
Модел: WEATHER CONTROL A005
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 255 / 35 - R18
Тежински индекс: 94
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 72