fbpx

BRIDGESTONE 245 50 R20

DUELER H/L 400

245/50-R20

Тежински индекс: 102

Брзински индекс: V

C

E

70dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE DUELER H/L 400 е пневматик за управување со потполна самодоверба во најразновидни теренски и временски услови.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DUELER H/L 400
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 245 / 50 - R20
Тежински индекс: 102
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: E
Бучава: 70