fbpx

BRIDGESTONE 245 45 R19

BLIZZAK LM32

245/45-R19

Тежински индекс: 102

Брзински индекс: V

E

C

72dB

Побарај понуда

Зимските пневматици BLIZZAK, на BRIDGESTONE, се создадени заради вашата безбедност, спојувајќи ги новите иновации и технологии на материјалите со што се овозможени безбедноста и перформансите потребни за денешните с? поразлични и непредвидливи услови. Со нив можете да патувате со потполна доверба, во секакви зимски услови. LM001 има одлични карактеристики на кочење и управување во снежни услови, стабилност и контрола на мокро, издржливост како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM32
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 245 / 45 - R19
Тежински индекс: 102
Брзински индекс: V
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 72