fbpx

BRIDGESTONE 245 40 R20

POTENZA S001

245/40-R20

Тежински индекс: 99

Брзински индекс: W

C

A

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA S001 е пневматик со ултра високи перформанси, кој овозможува да го откриете полниот потенцијал на вашето возило со загарантирана удобност и безбедност. Напредниот асиметричен дизајн на нагазната површина овозможува извонредни спортски перформанси како на мокро така и на суво. Super Slant шарата овозможува брзо одстранување на водата и голема влечна способност и стабилност на мокро.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA S001
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 245 / 40 - R20
Тежински индекс: 99
Брзински индекс: W
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 72