fbpx

BRIDGESTONE 245 40 R19

BLIZZAK LM001

245/40-R19

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: V

E

C

72dB

Побарај понуда

Зимските пневматици BLIZZAK LM001, на BRIDGESTONE, се создадени заради вашата безбедност, спојувајќи ги новите иновации и технологии на материјалите со што се овозможени безбедноста и перформансите потребни за денешните с? поразлични и непредвидливи услови. Со нив можете да патувате со потполна доверба, во секакви зимски услови. LM001 има одлични карактеристики на кочење и управување во снежни услови, стабилност и контрола на мокро, издржливост како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM001
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 245 / 40 - R19
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: V
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 72