fbpx

BRIDGESTONE 245 40 R19

POTENZA RE050 ASYMMETRIC

245/40-R19

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: W

B

E

70dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA RE050A е летен пневматик со високи перформанси, дизајниран за зголемување на перформансите кај спортските возила и моќните лимузини, и гарантира исклучителна влечна способност и добра контрола при пролизгување.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA RE050 ASYMMETRIC
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 245 / 40 - R19
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: W
Потрошувачка: B
Аквапланинг: E
Бучава: 70