fbpx

BRIDGESTONE 245 40 R18

BLIZZAK LM005

245/40-R18

Тежински индекс: 97

Брзински индекс: V

C

A

72dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 245 / 40 - R18
Тежински индекс: 97
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 72