fbpx

BRIDGESTONE 245 35 R18

POTENZA S001

245/35-R18

Тежински индекс: 92

Брзински индекс: Y

C

B

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA S001 е пневматик со ултра високи перформанси, кој овозможува да го откриете полниот потенцијал на вашето возило со загарантирана удобност и безбедност. Напредниот асиметричен дизајн на нагазната површина овозможува извонредни спортски перформанси како на мокро така и на суво. Super Slant шарата овозможува брзо одстранување на водата и голема влечна способност и стабилност на мокро.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA S001
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 245 / 35 - R18
Тежински индекс: 92
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72