fbpx

BRIDGESTONE 235 65 R17

WEATHER CONTROL A005

235/65-R17

Тежински индекс: 108

Брзински индекс: V

A

B

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: WEATHER CONTROL A005
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 65 - R17
Тежински индекс: 108
Брзински индекс: V
Потрошувачка: A
Аквапланинг: B
Бучава: 71