fbpx

BRIDGESTONE 235 65 R16

DURAVIS R660

235/65-R16

Тежински индекс: 115/113

Брзински индекс: R

C

B

72dB

Побарај понуда

Duravis R660 пневматиците се карактеризираат со голема трајност, издржливост и отпорност на абење. Одличната помината километража значи долготрајна исплатлива експлоатација, а со тоа и зголемена профитабилност. Значително подобрениот нагазен слој овозможува безбедно управување по разни теренски и временски услови, а проектираниот облик на ребрата овозможува краток пат при кочење на мокро. Благодарение на Super-S формата потрошувачката на гориво е значително намалена.

Категорија: Комби
Модел: DURAVIS R660
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 65 - R16
Тежински индекс: 115/113
Брзински индекс: R
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72