fbpx

BRIDGESTONE 235 60 R18

DUELER H/P SPORT

235/60-R18

Тежински индекс: 103

Брзински индекс: V

A

B

70dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE DUELER H/P SPORT е SUV пневматик наменет за прецизно управување, водечки модел, во својата класа, за перформанси на мокро и удобност.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DUELER H/P SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 60 - R18
Тежински индекс: 103
Брзински индекс: V
Потрошувачка: A
Аквапланинг: B
Бучава: 70