fbpx

BRIDGESTONE 235 60 R17

BLIZZAK LM005

235/60-R17

Тежински индекс: 106

Брзински индекс: H

C

A

72dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 60 - R17
Тежински индекс: 106
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 72