fbpx

BRIDGESTONE 235 55 R19

WEATHER CONTROL A005

235/55-R19

Тежински индекс: 105

Брзински индекс: W

A

C

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: WEATHER CONTROL A005
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 55 - R19
Тежински индекс: 105
Брзински индекс: W
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 72