fbpx

BRIDGESTONE 235 55 R17

BLIZZAK LM005

235/55-R17

Тежински индекс: 103

Брзински индекс: V

B

A

72dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 55 - R17
Тежински индекс: 103
Брзински индекс: V
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 72