fbpx

BRIDGESTONE 235 55 R17

WEATHER CONTROL A005

235/55-R17

Тежински индекс: 103

Брзински индекс: V

A

C

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: WEATHER CONTROL A005
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 55 - R17
Тежински индекс: 103
Брзински индекс: V
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 71