fbpx

BRIDGESTONE 235 55 R17

TURANZA T005

235/55-R17

Тежински индекс: 99

Брзински индекс: H

B

B

70dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 55 - R17
Тежински индекс: 99
Брзински индекс: H
Потрошувачка: B
Аквапланинг: B
Бучава: 70