fbpx

BRIDGESTONE 235 45 R19

BLIZZAK LM80 EVO

235/45-R19

Тежински индекс: 95

Брзински индекс: V

E

C

72dB

Побарај понуда

Blizzak LM -80 EVO е произведен специјално со цел да одговори на високите потреби на денешните 4х4 и SUV возила , во насока на перформанси, безбедност и одговорност. Почуствувај ја разликата која ја има во држењето и контролата како на снежна и замрзната подлога така и на влажна и сува.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM80 EVO
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 45 - R19
Тежински индекс: 95
Брзински индекс: V
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 72