fbpx

BRIDGESTONE 235 45 R18

TURANZA T005 DRIVEGUARD

235/45-R18

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: Y

A

C

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005 DRIVEGUARD
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 45 - R18
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 72