fbpx

BRIDGESTONE 235 45 R18

POTENZA S001

235/45-R18

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: W

B

C

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA S001 е пневматик со ултра високи перформанси, кој овозможува да го откриете полниот потенцијал на вашето возило со загарантирана удобност и безбедност. Напредниот асиметричен дизајн на нагазната површина овозможува извонредни спортски перформанси како на мокро така и на суво. Super Slant шарата овозможува брзо одстранување на водата и голема влечна способност и стабилност на мокро.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA S001
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 45 - R18
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: W
Потрошувачка: B
Аквапланинг: C
Бучава: 72