fbpx

BRIDGESTONE 235 40 R19

BLIZZAK LM32

235/40-R19

Тежински индекс: 96

Брзински индекс: V

F

C

72dB

Побарај понуда

Зимските пневматици BLIZZAK, на BRIDGESTONE, се создадени заради вашата безбедност, спојувајќи ги новите иновации и технологии на материјалите со што се овозможени безбедноста и перформансите потребни за денешните с? поразлични и непредвидливи услови. Со нив можете да патувате со потполна доверба, во секакви зимски услови. LM001 има одлични карактеристики на кочење и управување во снежни услови, стабилност и контрола на мокро, издржливост како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM32
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 235 / 40 - R19
Тежински индекс: 96
Брзински индекс: V
Потрошувачка: F
Аквапланинг: C
Бучава: 72