fbpx

BRIDGESTONE 225 60 R18

BLIZZAK LM80 EVO

225/60-R18

Тежински индекс: 100

Брзински индекс: H

E

C

71dB

Побарај понуда

Blizzak LM -80 EVO е произведен специјално со цел да одговори на високите потреби на денешните 4х4 и SUV возила , во насока на перформанси, безбедност и одговорност. Почуствувај ја разликата која ја има во држењето и контролата како на снежна и замрзната подлога така и на влажна и сува.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM80 EVO
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 60 - R18
Тежински индекс: 100
Брзински индекс: H
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 71