fbpx

BRIDGESTONE 225 55 R18

BLIZZAK LM001

225/55-R18

Тежински индекс: 102

Брзински индекс: V

C

B

72dB

Побарај понуда

Зимските пневматици BLIZZAK LM001, на BRIDGESTONE, се создадени заради вашата безбедност, спојувајќи ги новите иновации и технологии на материјалите со што се овозможени безбедноста и перформансите потребни за денешните с? поразлични и непредвидливи услови. Со нив можете да патувате со потполна доверба, во секакви зимски услови. LM001 има одлични карактеристики на кочење и управување во снежни услови, стабилност и контрола на мокро, издржливост како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM001
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 55 - R18
Тежински индекс: 102
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72