fbpx

BRIDGESTONE 225 55 R17

BLIZZAK LM005 DRIVEGUARD RFT

225/55-R17

Тежински индекс: 101

Брзински индекс: V

C

A

71dB

Побарај понуда

DRIVEGUARD пневматици чија иновативна RFT (RUN FLAT) технологија овозможува контрола врз возилото при нивно оштетување како и безбедно продолжување на патувањето.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005 DRIVEGUARD RFT
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 55 - R17
Тежински индекс: 101
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71