fbpx

BRIDGESTONE 225 55 R16

TURANZA T005

225/55-R16

Тежински индекс: 95

Брзински индекс: V

B

A

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 55 - R16
Тежински индекс: 95
Брзински индекс: V
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 71