fbpx

BRIDGESTONE 225 50 R18

BLIZZAK LM005

225/50-R18

Тежински индекс: 99

Брзински индекс: H

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 50 - R18
Тежински индекс: 99
Брзински индекс: H
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.