fbpx

BRIDGESTONE 225 50 R17

BLIZZAK LM005

225/50-R17

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: H

C

A

71dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 50 - R17
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71