fbpx

BRIDGESTONE 225 50 R17

DUELER H/P SPORT

225/50-R17

Тежински индекс: 94

Брзински индекс: H

E

C

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE DUELER H/P SPORT е SUV пневматик наменет за прецизно управување, водечки модел, во својата класа, за перформанси на мокро и удобност.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DUELER H/P SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 50 - R17
Тежински индекс: 94
Брзински индекс: H
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 71