fbpx

BRIDGESTONE 225 50 R17

BLIZZAK LM005 DRIVEGUARD RFT

225/50-R17

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: V

Побарај понуда

DRIVEGUARD пневматици чија иновативна RFT (RUN FLAT) технологија овозможува контрола врз возилото при нивно оштетување како и безбедно продолжување на патувањето.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005 DRIVEGUARD RFT
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 50 - R17
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: V
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.