fbpx

BRIDGESTONE 225 45 R19

WEATHER CONTROL A005

225/45-R19

Тежински индекс: 96

Брзински индекс: V

A

C

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Патнички
Модел: WEATHER CONTROL A005
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 45 - R19
Тежински индекс: 96
Брзински индекс: V
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 71