fbpx

BRIDGESTONE 225 45 R18

BLIZZAK LM005

225/45-R18

Тежински индекс: 95

Брзински индекс: V

C

A

72dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 45 - R18
Тежински индекс: 95
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 72