fbpx

BRIDGESTONE 225 45 R17

WEATHER CONTROL A005 DRIVEGUARD

225/45-R17

Тежински индекс: 94

Брзински индекс: W

A

C

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Патнички
Модел: WEATHER CONTROL A005 DRIVEGUARD
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 45 - R17
Тежински индекс: 94
Брзински индекс: W
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 72