fbpx

BRIDGESTONE 225 45 R17

POTENZA S001

225/45-R17

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: Y

E

A

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA S001 е пневматик со ултра високи перформанси, кој овозможува да го откриете полниот потенцијал на вашето возило со загарантирана удобност и безбедност. Напредниот асиметричен дизајн на нагазната површина овозможува извонредни спортски перформанси како на мокро така и на суво. Super Slant шарата овозможува брзо одстранување на водата и голема влечна способност и стабилност на мокро.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA S001
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 45 - R17
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: E
Аквапланинг: A
Бучава: 71