fbpx

BRIDGESTONE 225 45 R17

BLIZZAK LM005 DRIVEGUARD RFT

225/45-R17

Тежински индекс: 94

Брзински индекс: V

C

A

71dB

Побарај понуда

DRIVEGUARD пневматици чија иновативна RFT (RUN FLAT) технологија овозможува контрола врз возилото при нивно оштетување како и безбедно продолжување на патувањето.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005 DRIVEGUARD RFT
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 45 - R17
Тежински индекс: 94
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71